Biblioteksbord, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

BIBLIOTEKSBORD, Karl Johan, mahognyfanerat, träskuren dekor av fleuronger, palmetter, pärlstav och tassfötter, oval form med svängda ben, sargen med låda, fotplatta, höjd 78, 178 x 114 cm, smärre slitage och torrsprickor, kompletteringar

2392

2017-06-07