Julius Sergius von Klever, Kustlandskap

Klubbat för:

330000 SEK

Utropspris

125 000-150 000 SEK

JULIUS SERGIUS VON KLEVER
Ryssland 1850-1924
Kustlandskap
Signerad och daterad 1881. Olja på duk, 35 x 56 cm.
Intyg av Sergejevna Galina Tsurak från 20/12 2011 medföljer.

PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Internationella kvalitén, våren 2008, katalognr 953
Bukowskis, Helsingfors, våren 2015, katalognr 666007

3251

2016-12-08