Rembrandt, The Flute Player

Rembrandt, The Flute Player
Rembrandt, The Flute Player
Rembrandt, The Flute Player
Rembrandt, The Flute Player
Rembrandt, The Flute Player
Rembrandt, The Flute Player

Klubbat för:

28000 SEK

30 000-40 000 SEK

REMBRANDT HARMENSZ VAN RIJN
1606-1669
The Flute Player
Etsning, 1642, signerad i trycket. Biörklund state IV-V/V med ansiktet i bakgrunden bortpolerat och växterna n.t.v. förändrade.
S. 11,8 x 14,2 cm
LITTERATUR
Bartsch 188, Biörklund and Barnard 42-D

2220

2016-06-08