Ljuskrona rokoko

Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko
Ljuskrona rokoko

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

LJUSKRONA, rokoko, för sex ljus, stomme i delvis förgylld mässing, behängd med glaslöv, margueriter och stjärnor, blåsta stamglas på järnstång, stavverk med pärlor, höjd 87 cm, skador, kompletteringar, ursprungligen med obelisker

1111

2016-06-07