Kandelabrar Restauration

Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration
Kandelabrar Restauration

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Restauration, för vardera två ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, sockel i marmo rosso, fyrkantig bas med cylinderformat postament med roulettearbete, krönt av stående putto med blomsterkrans och korslagda ljusarmar, bladhölstrade droppskålar och ljuspipor, lösa manschetter, höjd 46 cm, obetydligt slitage

1026

2016-06-07