Kandelabrar parisarbeten i Louis-Philippe

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis-Philippe, för vardera fyra ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med tassfötter, volutformad dekor med växtornamentik, akantushölstrade pilastrar krönta av kandelaber med spolformade ljuspipor, lösa manschetter, höjd 50 cm, smärre slitage

1027

2016-06-07