José Montenegro Capell, Orientalisk interiör
Klubbat för:
Osåld
Arviointi
25 000-30 000 SEK
Kuvaus
JOSÉ MONTENEGRO CAPELL
1853-1929
Orientalisk interiör från Sevilla
Signerad och daterad Montenegro Sevilla 1878. Olja på duk, 46 x 26 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
2241
Päivämäärä:
2016-06-08