José Montenegro Capell, Orientalisk interiör

Klubbat för:

Osåld

Arviointi

25 000-30 000 SEK

Kuvaus

JOSÉ MONTENEGRO CAPELL
1853-1929
Orientalisk interiör från Sevilla
Signerad och daterad Montenegro Sevilla 1878. Olja på duk, 46 x 26 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2241

Päivämäärä:

2016-06-08