Honoré Daumier, Laurent Cunin, kallad, Cunin-Grida

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

HONORÉ DAUMIER
Frankrike 1808-1879
Laurent Cunin, kallad, Cunin-Gridaine
Stämplad numrering 11/25. Patinerad brons, höjd 15 cm.
Märkt MLG, edition Maurice Le Garrec
Modellerad c.1832/35
.
PROVENIENS
Direktör Falk Simon, Göteborg

2243

2016-06-08