Helmer Osslund, Samer i Kvickjocks

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

100 000-125 000 SEK

HELMER OSSLUND
1866-1938
Samer i Kvickjokk
Signerad Helmer Osslund. Olja på duk fäst på pannå, 37 x 99 cm
.
PROVENIENS
Åmells, Stockholm
Svensk privatsamling

2079

2016-06-08