Helmer Osslund, Höstdag i Torne träsk

Klubbat för:

300000 SEK

Utropspris

150 000-175 000 SEK

HELMER OSSLUND
1866-1938
Höstdag i Torne träsk
Signerad Helmer Osslund. Olja på smörpapper fäst på pannå av papp, 34 x 74 cm
.
PROVENIENS
Åmells, Stockholm
Svensk privatsamling
.
UTSTÄLLD
Åmells konsthandel, vårutställning 1997, katalognr 27

2077

2016-06-08