Carl Larsson, Soldatmössan

Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan
Carl Larsson, Soldatmössan

Klubbat för:

140000 SEK

Utropspris

200 000-250 000 SEK

CARL LARSSON
1853-1919
Soldatmössan
Signerad med monogram C.L. Akvarell och täckvitt på papper, 22 x 17,5 cm.
.
PROVENIENS
Fabrikör Emil och Anna Nilsson, Göteborg
därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare

2065

2016-06-08