Bartholomeus Maton, Interiör

Bartholomeus Maton, Interiör
Bartholomeus Maton, Interiör
Bartholomeus Maton, Interiör
Bartholomeus Maton, Interiör
Bartholomeus Maton, Interiör
Bartholomeus Maton, Interiör

Klubbat för:

16000 SEK

Arviointi

15 000-20 000 SEK

Kuvaus

BARTHOLOMEUS MATHON MATON
c.1643/46-c.1685
Interiör med äldre man och två barn
Olja på pannå, 29 x 26 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Finspångs slott
och släkterna de Geer, af Wetterstedt och Ekman,
vidare i arv till nuvarande ägare

2191

Päivämäärä:

2016-06-08