Praktskål, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

PRAKTSKÅL, 1800-talets andra hälft, malakitmosaik och förgylld brons, vriden fot med akantus, hänklar i form av svanar, mynningen med akantusornamentik, höjd 36,5, 59 x 30 cm, smärre slitage, retuscher

1155

2015-12-01