Stenbord, Skåne, 1800-tal

Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal
Stenbord, Skåne, 1800-tal

Klubbat för:

62000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

STENBORD, Skåne, 1800-tal, skiva av komstasten, underrede i ek och furu, balusterformade ben och fotkryss, sargen med två lådor, dragringar i mässing, framtagen originalfärg i engelskt rött, höjd 79, 141 x 71 cm, slitage, skivan med mindre lagning

1040

2015-06-02