Jan Bocan, stolar, 4 st.

Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.
Jan Bocan, stolar, 4 st.

Klubbat för:

5000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

JAN BOCAN, stolar, 4 st., formgivna för den tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sitsen klädd i randigt tyg, höjd 100, sitthöjd 44 cm, bruksslitage

PROVENIENS:
Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm.

9

2019-04-10