Jan Bocan, fåtöljer, 1 par, 1972

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i formpressad valnöt, sits och rygg i brunt konstläder, höjd 75 cm, mindre slitage

PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm.

10

2019-04-10