Jim Dine, The mighty robe I

Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I
Jim Dine, The mighty robe I

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JIM DINE
USA, född 1935
The Mighty Robe I, from The Astra set
Litografi. Signerad med blyerts Dine 1985 och numrerad 350/400. I. 89 x 63,5, S. 60,5 x 50,5 cm
Waddington Graphics, London and Pace Editions Inc., New York

4120

2017-12-14