Bruno Ehrs, Carl XVI Gustaf, Skeppsholmen

Klubbat för:

100000 SEK

Utropspris

40 000-45 000 SEK

BRUNO EHRS
född 1953
Carl XVI Gustaf, Skeppsholmen, maj 2002. (Från serien Omfamningen)
Signerad, numrerad och daterad på baksidan Bruno Ehrs 2002/2008, 23/50. Pigmentfotografi, bildstorlek 81 x 64 cm, bladstorlek 111 x 91 cm.

Bilden representerad som gelatinsilver print på Nationalmuseum, Stockholm och på Svenska Kulturhuset i Rom samt i Kronprinsessan Victorias privata samling.

4146

2017-12-14