Jan Håfström, Legenden

Jan Håfström, Legenden
Jan Håfström, Legenden
Jan Håfström, Legenden
Jan Håfström, Legenden
Jan Håfström, Legenden
Jan Håfström, Legenden

Klubbat för:

80000 SEK

125 000-150 000 SEK

JAN HÅFSTRÖM
född 1937
Legenden
Signerad och daterad Jan Håfström 2002. Akryl på pannå, 119 x 119 cm.
UTSTÄLLD
Dunkers Kulturhus, Helsingborg, "Nattens Industri", 13 december 2002 - 9 mars 2003.
LITTERATUR
Dunkers Kulturhus, red E. Lidman och M. Jensner, "Nattens Industri, Jan Håfström", 2002, avbildad i färg sid 21.

144

2016-05-19