Dennis Oppenheim, Study Generation Static

Klubbat för:

46000 SEK

50 000-60 000 SEK

DENNIS OPPENHEIM
(USA, 1938-2011)
Study Generation Static
Signerad och daterad Dennis Oppenheim 1988. Kol och pastell på papper, 200 x 125 cm, samt skulptur i fiberglas, höjd 80 cm.
PROVENIENS
CCA Andratx, Andratx
(acquired directly from the artist)
Art Foundation Mallorca, Spanien
UTSTÄLLD
CCA Andratx, Mallorca Spanien

260

2016-05-19