Alex Katz, Brad and Kim

Alex Katz, Brad and Kim
Alex Katz, Brad and Kim
Alex Katz, Brad and Kim
Alex Katz, Brad and Kim
Alex Katz, Brad and Kim
Alex Katz, Brad and Kim

Klubbat för:

55000 SEK

50 000-60 000 SEK

ALEX KATZ
USA, född 1927
Brad and Kim
Signerad Alex Katz. Blyerts på papper, 38 x 56 cm.

PROVENIENS
Marlborough Gallery, New York
Galeria Barcelona, Barcelona
Galeria Gamarra y Garrigues, Madrid
Galeria de Arte Moderno, Valencia

194

2016-05-19