Stanislaw Fijalkowski, Autostrada VI

Klubbat för:

160000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

STANISLAW FIJALKOWSKI
Polen, född 1922
Autostrada VI
Olja på duk, 81 x 65 cm.
Utförd 1973.
Oil on canvas. Executed 1973.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare på 1970-talet
UTSTÄLLD
Galerie Prisma, Stockholm 1974

115

2015-11-10