Jim Thorell, Till Eva

Jim Thorell, Till Eva
Jim Thorell, Till Eva

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

JIM THORELL
född 1981
Till Eva
Signerad och daterad på baksidan Jim Thorell 2015. Spritpenna, akryl och olja på duk, 220 x 156 cm.
PROVENIENS
Carl Kostyál, Stockholm
Till Eva är den första i serien med blommor och ett viktigt verk som jag gjorde till min dotters 2-årsdag.
Men när målningen var klar så var den för stor för vår lilla lägenhet så jag gjorde en serie mindre verk 120 x 90 cm.
Jim Thorell

68

2015-11-10