16. HÄNKELKRUS, lergods, 1800-tal.
| Valmis | 31 Jul 2022 |
| Auktionsnummer | 16 |
| Objektsnummer | 2212800 |
| Korkein tarjous | 1 252 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsingborg |
| Föremålet har klubbats. | |
glasyrskador.
| Valmis | 31 Jul 2022 |
| Auktionsnummer | 16 |
| Objektsnummer | 2212800 |
| Klubbas | Valmis |
| Föremålet har klubbats. | |
glasyrskador.