16. HÄNKELKRUS, lergods, 1800-tal.
| Vollendet | 31 Jul 2022 |
| Auktionsnummer | 16 |
| Objektsnummer | 2212800 |
| Höchstes Gebot | 1 252 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsingborg |
| Föremålet har klubbats. | |
glasyrskador.
| Vollendet | 31 Jul 2022 |
| Auktionsnummer | 16 |
| Objektsnummer | 2212800 |
| Klubbas | Vollendet |
| Föremålet har klubbats. | |
glasyrskador.