TIMO SARPANEVA. GLASSKULPTUR, 3842. Lansett II. Sign. Timo Sarpaneva, Iittala , sent 1950-tal.
| Valmis | 05 Nov 2023 19:12 CEST |
| Objektsnummer | 3055513 |
| Korkein tarjous | 14 500 EUR |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsinki |
Obetydligt ytslitage, någon mindre repa.