MARGIT KOVÁCS (1902-1977). Skulpturer, 3 stycken, lergods, i form av flickor, signerad med monogram, samt bok, Ungern.
| Closed | 20 Jul 2025 17:28 CEST |
| Objektsnummer | 4222646 |
| Sold for | 5 065 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsingborg |
Bruksskick. Mindre slitage.