Arkiv

Glas - Sivu 918

Emile Gallé vas

Emile Gallé vas

Snapsglas spiraldekor

Snapsglas spiraldekor

Snapsglas med spiralfot

Snapsglas med spiralfot

Remmare och snapsglas

Remmare och snapsglas

Bålskål 1900-talets början

Bålskål 1900-talets början

Göran Hongell servisglas Aarne 22 dlr

Servisdelar

Servisdelar

Ölglas 1800-tal

Ölglas 1800-tal

Graverade vinglas 1800-tal

Graverade vinglas 1800-tal

Elixir vinprovarglas

Elixir vinprovarglas

Timglas

Timglas

Kanna skål vas, Höglund

Kanna skål vas, Höglund