20. BROSCH, 14 k guld/silver, 1900-talets första hälft, calibréslipade onyxer, gammalslipade diamanter, totalt ca 3,50-3,75 ct, i form av rosett.
| Valmis | 23 May 2025 |
| Auktionsnummer | 20 |
| Objektsnummer | 4195975 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, enstaka onyxer med nagg
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.