24. ARMBAND, platina, 1900-talets första hälft, genombrutna länkdelar, dekor av diamanter med gammal- resp. rosenslipade diamanter, totalt ca 14,50-15,00 ct, milligrifferade kanter.
| Valmis | 23 May 2025 |
| Auktionsnummer | 24 |
| Objektsnummer | 4195513 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, lagning, enstaka bucklor
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.