118. PRAKTKANNA, porslin, Meissen (etabl. 1710), Tyskland, 1800-talets andra hälft, "Vatten" ur De fyra elementen, efter original av Johann Joachim Kändler 1735-1741.
| Valmis | 10 Dec 2024 |
| Auktionsnummer | 118 |
| Objektsnummer | 3814187 |
| Korkein tarjous | 121 050 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Nagg, avslag.