603. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1780-tal, Jean Baptiste Masreliez art, träskuren dekor, framtagen äldre förgyllning av polerat guld och slagmetall.
| Valmis | 12 Jun 2024 |
| Auktionsnummer | 603 |
| Objektsnummer | 3479883 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre dekorskador och lagningar, mindre dekorelement saknas mitt på fronten.