11. SPARRISSPADE, silver, Svenskstämplad, tillverkad i Tyskland c:a 1900.
| Valmis | 22 Feb 2024 |
| Auktionsnummer | 11 |
| Objektsnummer | 3284936 |
| Korkein tarjous | 4 600 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Lätt bruksslitage.