13. BORDSLAMPOR, ett par, Napoleon III, Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld och mörkpatinerad brons.
| Valmis | 22 Feb 2024 |
| Auktionsnummer | 13 |
| Objektsnummer | 3229325 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, konverterade prydnadsurnor.