9. DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fristående, fanerat med mahogny, beslag i mässing.
| Valmis | 25 Jan 2024 |
| Auktionsnummer | 9 |
| Objektsnummer | 3095207 |
| Korkein tarjous | 4 600 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa skador och lagningar, skiva med torrspricka
Avain/avaimet ovat olemassa.