25. NATTKISTA, Fredrik I:s tid, 1700-talets första hälft, fanerat alrot.
| Valmis | 12 Oct 2023 |
| Auktionsnummer | 25 |
| Objektsnummer | 3038366 |
| Korkein tarjous | 5 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Locket med lagad torrspricka, mindre kantlister saknas, senare fötter
Avain/avaimet ovat olemassa.