141. KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall.
| Valmis | 12 Oct 2023 |
| Auktionsnummer | 141 |
| Objektsnummer | 3033059 |
| Korkein tarjous | 37 600 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre lagningar, senare baksarg och fotavslut.