6. ANDREAS FOGEL (ämbetsmästare i Stockholm 1762-1771) tillskrivet, skrivbord med uppsats, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft, bonad al och stomme i furu.
| Valmis | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 3145081 |
| Korkein tarjous | 32 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, senare lås
Avaimet puuttuvat.