21. EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809), ett par taburetter, gustavianska stockholmsarbeten, dubbelsignerade ES.
| Valmis | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 3008322 |
| Korkein tarjous | 33 550 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage.