24. VASER / GOLVVASER, 29 stycken, sk bulbvaser, bland annat Arthur Percy för Gullaskruf, 1950/60-tal, i blå, gul, orange, grön lila samt klar glasmassa.
| Valmis | 13 Nov 2023 |
| Auktionsnummer | 24 |
| Objektsnummer | 3075481 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, vissa med invändig beläggning.