23. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, creoler i form av pansarlänkar med dekor av briljantslipade diamanter, totalt ca 0,18 ct, Italien, 1900-talets mitt.
| Valmis | 14 Sep 2023 |
| Auktionsnummer | 23 |
| Objektsnummer | 2799312 |
| Korkein tarjous | 12 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage.