21. SKRIVBORD, rokoko, Sverige 1700-talets andra hälft, träskuren dekor.
| Valmis | 30 Mar 2023 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 2692792 |
| Korkein tarjous | 42 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Skador, lagningar och kompletteringar
Avaimet puuttuvat.