21. LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, brännförgylld och mörkpatinerad brons.
| Valmis | 26 Jan 2023 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 2584036 |
| Korkein tarjous | 26 500 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, manschetter med tennrester.