RÖRSTRAND (etabl. 1726), tallrikar, 11 st., flintgods, 1800-talets första kvartal, en av djup modell.
| Valmis | 01 Jul 2025 15:18 CEST |
| Objektsnummer | 4374187 |
| Korkein tarjous | 2 200 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Nagg, slitage, viss missfärgning, fläckar, enstaka spricka.