HÄNGE, förgyllt silver, 5 ovala fasettslipade ametister, omkring 1900, KEDJA, 9 k guld, engelska stämplar.
| Valmis | 05 Jul 2025 20:54 CEST |
| Objektsnummer | 4362666 |
| Korkein tarjous | 1 000 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Ametister med hack och en ametsit med avslag.