22. LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, brännförgylld och mörkpatinerad brons.
| Valmis | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 22 |
| Objektsnummer | 2529494 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, manschetter med tennrester.