13. BORD, senbarock, Sverige omkring 1700-talets mitt, träskuren dekor, framtagen originalfärg i gulockra med inslag av gustavianskt pärlgrått.
| Valmis | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 13 |
| Objektsnummer | 2479217 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage.