GRÖTSKÅL och KANNA, flintgods, Göteborgs porslinsfabrik, omkr 1900.
| Valmis | 18 Jun 2025 15:56 CEST |
| Objektsnummer | 4322954 |
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsingborg |
Krackelering. Glasyrbortfall. Bruksslitage. Smärre nagg.