OTTO STRANDMAN (1871-1960). Porträtt av August Strindberg, patinerad koppar med samtida ram, signerad med monogram samt daterad 1907 i gjutningen.
| Valmis | 27 May 2025 22:20 CEST |
| Objektsnummer | 4305605 |
| Korkein tarjous | 925 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Några mindre skrapmärken, bruks och åldersrelaterat slitage.