666. FREDRIC LUDVIG RUNG (hovciselör i Stockholm 1758-1837) tillskrivna, ett par ljusstakar, sengustavianska stockholmsarbeten.
| Valmis | 15 Sep 2022 |
| Auktionsnummer | 666 |
| Objektsnummer | 2292801 |
| Korkein tarjous | 40 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvis slitage, enstaka nagg, manschetter med bucklor.